ЕКОПФО замість МСЕК: чи показує реформована система результат та як вона працює

Була проведена велика робота для того, аби змінити застарілу систему, адже вона фактично була сформована ще за радянських часів. Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” заявила заступниця міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
“Була проведена велика робота для того, аби змінити застарілу систему, адже вона фактично була сформована ще за радянських часів. Тому наприкінці 2024 року була проведена велика робота для того, щоб змінити десятки законодавчих актів, рішень уряду, наказів міністерств і власне впровадити вже оновлену систему оцінювання для тих людей, які мають певні порушення здоровʼя, які мають важкі стани, які потребують рішення про інвалідність та підтримки зі сторони держави. Тому було впроваджено оцінювання повсякденного функціонування. Воно дає змогу визначити, які у людини є порушення структур та функцій організму”, – зазначила Карчевич.
Вона додала: “Головна відмінність від МСЕКу в тому, що таку експертизу тепер проводять безпосередньо лікарі-практики, які здійснюють щоденно медичну практику, залучено 294 багатопрофільних лікарень і це 6 тисяч лікарів. Це в 4 рази більше, ніж у старій системі для того, аби була доступність та мінімізувати будь-які черги. Також це все цифролізовано, кожна дія та рішення фіксується в електронній системі”.