Реформа митниці мала фінансуватися на 90% коштами USAID — Forbes.ua

Подарунок для справжніх лідерок та лідерів
Сертифікат Forbes — 365 днів доступу до якісної аналітики, інсайтів та історій успіху, що змінюють мислення. Купуйте зараз
Деталі
- Завданням Смілянського на новій посаді було показати план реформи митниці. Далі уряд і президент мали вирішити, що з цього реалістично, а що – ні.
- Головна проблема – реформа митниці мала фінансуватися на 80–90% коштами USAID, каже Смілянський. «Зараз шукаємо альтернативну модель. Це сотні мільйонів доларів. Поки їх складно знайти», – додає він.
- Якщо фінансування вдасться знайти, то реформу можна почати швидко. «Наприклад, контрабанду телефонів можна подолати за два місяці», – каже СЕО «Укрпошти». Для початку реформи митниці потрібно 20–25 ризик-менеджерів, які захочуть прийти у держсектор і стати пожиттєвими ПЕПами, каже Смілянський.
Контекст
3 грудня Кабінет Міністрів України призначив Смілянського урядовим уповноваженим з питань реформування митних органів. Завдання штабу реформи митниці на чолі зі Смілянським – синхронізація із законодавством Європейського Союзу, модернізація інфраструктури та диджиталізація.
Наприкінці січня 2025 року український офіс USAID зупинив фінансування усіх проєктів.
28 березня Державний департамент США офіційно повідомив про розпуск USAID.