23 Липня, 2025
Головна » чи є шанс уникнути наслідків скандального закону — Forbes.ua

чи є шанс уникнути наслідків скандального закону — Forbes.ua


Депутати підтримали законопроєкт, який фактично робить розслідування НАБУ та САП залежними від рішень Офісу генерального прокурора. Законопроєкт дозволяє генпрокурору втручатися у будь-яку справу, яку розслідують антикорупційні органи та дають йому можливість передавати справи НАБУ та САП до інших правоохоронних органів. Як готувався законопроєкт та які його наслідки?

Купуйте річну передплату на 6 журналів Forbes Ukraine зі змістовними матеріалами, рейтингами та аналітикою від 1 350 грн.

Вранці, 22 липня, правоохоронний комітет Верховної Ради зібрався на позачергове засідання. Мета – внести зміни, до законопроєкту №12414, який початково стосувався змін до Кримінального процесуального кодексу (КПК), що пов’язані зі зникненням осіб безвісти в умовах воєнного стану. Документ вже був ухвалений у першому читанні та готувався до другого.

Саме цей у цей законопроєкт нардепи зрештою включили правка про роботу Національного та антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП). Зміни передбачали фактичне підпорядкування їхньої роботи Офісу генерального прокурора. НАБУ та САП – частина антикорупційної інфраструктури, створеної в Україні після Революції гідності. Досі вони були незалежними від інших владних та правоохоронних структур в країні.