Кір Стармер оголосив про відставку з посади прем’єра Британії
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив, що йде у відставку з посади глави уряду та лідера Лейбористської партії. За його словами, він уже повідомив про своє рішення Короля.
Про це пише Sky News.
Стармер заявив, що кожне його рішення на посаді було спрямоване на те, щоб ставити інтереси країни на перше місце.
«Кожне мною ухвалене рішення було про те, щоб ставити на перше місце країну, яку я люблю. Саме тому я йду з посади лідера Лейбористської партії. Я вже говорив з Королем і проінформував його про своє рішення», — заявив він.
Прем’єр повідомив, що попросив Національний виконавчий комітет лейбористів підготувати процедуру виборів нового глави уряду.
Висування кандидатів має розпочатися 9 липня і завершитися 16 липня, перед літньою перервою в роботі парламенту.
«Зараз моя партія ставить питання: чи є я найкращим кандидатом, щоб очолити нас на наступних загальних виборах. Я почув відповідь нашої парламентської фракції на це питання і з гідністю приймаю цю відповідь», — сказав Стармер.
Якщо на посаду прем’єра претендуватиме більше ніж одна людина, Стармер залишатиметься главою уряду до вересня, поки у Великій Британії не оберуть нового прем’єр-міністра.
Причиною політичної кризи стали провальні результати Лейбористської партії на місцевих виборах. Лейбористи втратили майже 1500 радників по всій Англії на тлі зростання популярності правопопулістської партії Reform UK Найджела Фараджа.
Крім того, партія «Зелених» відібрала частину підтримки лейбористів у Лондоні.
Лейбористи також втратили владу в Уельсі, де раніше мали тривалу політичну перевагу. Партія отримала лише 17 зі 129 місць у парламенті, що стало найгіршим результатом в її історії.
Близько 40 депутатів від Лейбористської партії публічно закликали Стармера піти у відставку або визначити графік свого виходу після оголошення результатів виборів.