14 Серпня, 2026
Головна » Трамп запровадив мита до 100% на імпорт дронів

Трамп запровадив мита до 100% на імпорт дронів


Президент США Дональд Трамп запровадив мита на імпорт безпілотників і компонентів до них. Ставки становитимуть від 10% до 100% залежно від характеристик дрона та країни походження.

Про це йдеться у повідомленні Білого дому.

100% мито запроваджують на безпілотники з характеристиками, які у США вважають особливо небезпечними для національної безпеки. Йдеться, зокрема, про дрони зі злітною масою понад 25 кілограмів і тепловізійними можливостями, а також док-станції та критичні компоненти.

Для окремих менших дронів і компонентів, які не мають характеристик, безпосередньо пов’язаних із національною безпекою, ставка становитиме 25%.

Для окремих країн-союзниць передбачили нижчі тарифи. Для ЄС, Японії, Південної Кореї, Тайваню, Швейцарії та Ліхтенштейну мито становитиме 15%, а для Великої Британії – 10%.

У Білому домі заявили, що нові тарифи мають захистити національну безпеку США, оборонну та промислову базу, а також підтримати створення робочих місць.

Мита набудуть чинності через 21 день після підписання указу. Для окремих компонентів, які не належать до особливо чутливих, нові правила почнуть діяти через 180 днів.