Марко Рубіо оголосив про нові обмеження на в’їзд до США
Державний секретар США Марко Рубіо оголосив про нові візові обмеження, спрямовані проти осіб, відповідальних або причетних до кіберзлочинів та злочинів з використанням кібертехнологій, таких, наприклад, як кібершахрайство та сексуальний шантаж. Інформація про це з’явилась на сайті Державного департаменту США.
Заборона на видачу в’їзних віз поширюватиметься не лише на підозрюваних у скоєнні таких злочинів, а й на їхніх родичів. Хоча формально нова політика поширюється на всіх, Рубіо дав зрозуміти, хто стане головною мішенню.
Шахраї, дії яких найчастіше координуються китайськими транснаціональними злочинними організаціями, лише у 2024 році обманом вкрали у американських громадян щонайменше $10 млрд, сприяючи при цьому корупції, відмиванню грошей та торгівлі людьми. Американські діти також стали цілеспрямованою мішенню злочинців, які діють з-за кордону, в рамках шахрайських схем, пов’язаних з сексуальним шантажем, що руйнує сім’ї та позбавляє дітей майбутнього.
Раніше у липні візові обмеження запровадили проти “іноземців, які фінансують, вербують, підбурюють або іншим чином сприяють діяльності” організацій, які дотримуються ультралівих екстремістських поглядів.
Як повідомляли “Подробиці”, США депортують в Україну 27-річного українця Юрія Назаренка, розробника сайту підроблених документів OnlyFake.